Jedzenie

Dorada pieczona z cytrusami i masłem czosnkowym

Tekst: Nata­lia Nowak-Bar­tek
Zdję­cia: Krew i mle­ko

dorada2

Skład­ni­ki (dla 2 osób):

  • po jed­nej całej dora­dzie na oso­bę
  • poma­rań­cza (poło­wa)
  • cytry­na
  • słod­ki grejp­frut (poło­wa)
  • 2 (lub wię­cej;)) ząb­ki czosn­ku
  • 2 łyż­ki masła
  • różo­wa sól, bia­ły pieprz

Pora­dy: 

Ryby umy­łam, osu­szy­łam i nacię­łam ich skór­kę pod kątem w paru miej­scach. Star­łam skór­kę z poło­wy poma­rań­czy, cytry­ny i grejp­fru­ta. Połą­czy­łam z solą i pie­przem i tę mie­szan­kę wtar­łam w rybę od zewnątrz, zwłasz­cza w nacię­cia.

Sokiem z poło­wy cytry­ny skro­pi­łam wnę­trze ryby i rów­nież przy­pra­wi­łam. 2 łyż­ki soku z poma­rań­czy połą­czy­łam z masłem i prze­ci­śnię­tym przez pra­skę czosn­kiem, dopra­wi­łam. Wnę­trze ryb wysma­ro­wa­łam masłem oraz wło­ży­łam doń po parę pla­ster­ków cytru­sów. Ryby pie­kłam w pie­kar­ni­ku z funk­cją gril­lo­wa­nia przez ok. 25 minut.

dorada1jpg

dorada3
dorada5

SMACZNEGO!


For Vers-24, War­saw

_____

WIĘCEJ:
krewimleko.wordpress.com
POLECAJCIE:

Komentarze

komen­ta­rzy

Related posts
Jedzenie

AWOKADO TOST - przepis na pyszną i zdrową przekąskę

Awo­ka­do to ide­al­ne źró­dło zdro­wych tłusz­czy, jest więc nie tyl­ko pysz­ne ale i sprzy­ja utrzy­ma­niu dobrej dla zdro­wia die­ty. Wypró­buj nasz prze­pis – jego głów­nym skład­ni­kiem jest ten dro­go­cen­ny owoc. Skład­ni­ki: Doj­rza­łe awo­ka­do (naj­le­piej wybierz…
Więcej
JedzenieStyl życia

Brownie z kaszy jaglanej

Chy­ba każ­dy zna ten moment, kie­dy dopa­da nas sła­bość i nie­po­wstrzy­ma­na ocho­ta na coś słod­kie­go. Sło­dy­cze na bok, czas na brow­nie z kaszy jagla­nej. Nie ma prost­sze­go cia­sta, po ugo­to­wa­niu kaszy wystar­czy tyl­ko zmik­so­wać razem wszyst­kie skład­ni­ki. Moc­no kaka­owe, sycą­ce i do tego nisko­ka­lo­rycz­ne. Spo­koj­nie się­gaj­cie po następ­ny kawa­łek.  
Więcej
Jedzenie

Francuskie poduszki z brie, karmelizowaną cebulą, gruszką nashi i rozmarynem

Tekst: Nata­lia Nowak-Bar­tek Zdję­cia: Krew i mle­ko Skład­ni­ki (9 sztuk): płat cia­sta fran­cu­skie­go 3 małe cebu­le 150 g sera brie grusz­ka (u mnie nashi) łyżecz­ka brą­zo­we­go cukru roz­ma­ryn łyżecz­ka ole­ju rze­pa­ko­we­go sól & pieprz Pora­dy:  Cia­sto podzie­li­łam radeł­kiem…
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *