Biała glinka to wybór dla każdego rodzaju cery – przyjemnie złuszcza, ale nie przesusza i nie podrażnia nawet tej najbardziej delikatnej. Z jej pomocą przygotujemy odświeżającą cerę maseczkę lub… oczyszczający skórę głowy peeling.
Biała glinka to minerał, który zastosowany na skórę oczyszcza ją i działa detoksykująco. W dodatku koi skórę i ją odżywia – możemy być stosowana na całe ciało, łącznie z włosami.
Co to jest biała glinka
Glinka, którą kupujemy w drogeriach ma formę proszku. To naturalny produkt, który wydobywany jest ze złóż glinki. Zanim trafi na półki jest jedynie oczyszczana i suszona.
Biała glinka to źródło wyjątkowych minerałów niezbędnych dla naszego zdrowia, takich jak żelazo, wapń, potas, magnez i krzem.
Nie uczula i ma pH neutralne dla skóry. To wielofunkcyjny i wszechstronny kosmetyk – z jednej strony oczyszcza i zwęża pory, z drugiej odżywia skórę. Może być stosowana niezależnie od wieku i od rodzaju problemów skórnych, a także zapobiegawczo – biała glinka działa antybakteryjnie i przeciwstarzeniowo.
Jak stosować białą glinkę
Najprostszym sposobem na zastosowanie białej glinki jest stworzenie z jej pomocą nawilżającej maseczki.
Składniki:
- łyżka białej glinki
- kilka kropel hydrolatu
- kilka kropel oleju
Możemy użyć dowolnego hydrolatu lub wody oraz ulubionego, dobranego do naszego rodzaju cery olejku lub serum olejowe. Regularnie stosując maseczkę warto manewrować proporcjami – jeśli nie lubimy, gdy maseczka zbyt szybko przesycha, możemy zastosować więcej oleju, a jeśli chcemy uzyskać gęstszą konsystencję, możemy zmniejszyć ilość płynów w stosunku do glinki.
Składniki dokładnie mieszamy i aplikujemy na twarz za pomocą pędzla do maseczek. Pozostawiamy ją na skórze na około 20 minut, regularnie zraszając ją wodą lub hydrolatem po to, aby nie wysła. Wyschnięta glinka może być trudna do usunięcia, co spowoduje podrażnienie skóry.
Białej glinki możemy dodać do szamponu i w ten sposób stworzyć dobry i tani peeling do skóry głowy. Oczyści nam pory z łoju, zmniejsza przetłuszczanie się włosów i odbija je od nasady. Taką mieszankę wmasowujemy w wilgotną skórę głowy tuż przed myciem, ale unikamy kontaktu z włosami na długości – tam glinka może być trudna do usunięcia. Peeling możemy wykonywać około raz w tygodniu.
Tekst: Vers-24