Peeling kawitacyjny to popularny gabinetowy zabieg oczyszczający skórę. Z odpowiednim sprzętem możemy go jednak z powodzeniem wykonać w domu. Jak wygląda peeling kawitacyjny i jakie daje efekty?
Peeling kawitacyjny dogłębnie oczyszcza cerę, pozostawia ją gładką, a pory są odblokowane. Zwykle jego koszt waha się od 150 do 200 zł za zabieg, cena urządzenia do kawitacji w domu to zaś wydatek od 150 do 400 zł.
Jak działa peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny swoje działanie oczyszczające pory opiera na zjawisku fizycznym jakim jest kawitacja. Polega ono na nagłej zmianie z fazy ciekłej w fazę gazową, a dzieje się to pod wpływem wytworzonego ciśnienia.
Bardzo ważne jest, aby przed przystąpieniem do zabiegu zwilżyć skórę – to woda w kontakcie z wytworzonymi przez urządzenie ultradźwiękami pęka i złuszcza skórę.
Jakie efekty daje peeling kawitacyjny
Efekty zauważalne tuż po zabiegu to:
- oczyszczenie porów
- wygładzenie skóry
- zmniejszenie przetłuszczania się cery
Z efektów peelingu kawitacyjnego zadowolone będą szczególnie osoby zmagające się z trądzikiem, ale także tych, których skóra ma tendencję do zapychania i przetłuszczania. Kawitacja to najszybsza, najłatwiejsza i najmniej bolesna forma oczyszczania skóry.
Ponadto skóra po peelingu kawitacyjnym, kiedy pory są czyste i otwarte, doskonale absorbuje składniki odżywcze. To doskonały moment, aby nałożyć na nią rozjaśniającą witaminę C lub redukujący zmarszczki retinol.
Cały zabieg peelingu kawitacyjnego jest niemal bezbolesny i trwa około 30 minut. Złuszczać w ten sposób można nie tylko skórę twarzy, ale i szyi oraz dekoltu. Już dwa zabiegi wykonane w przeciągu kilku tygodni pomogą skutecznie oczyścić cerę i sprawić, że będzie znów gładka i pełna blasku.
Tekst: Vers-24